Известни личности се състезават на Витоша

Обичаш предизвикателствата, обичаш да спортуваш, обичаш да тичаш… Тогава това състезание е точно за Теб! На 4 октомври (събота) 2014 г. “Витоша ски” организира състезание по планинско бягане под надслов “Витоша” – моята планина. Дистанциите са 2 за малки и големи – 3 и 17 кв.

На по-краткото разстояние (3 км.) могат да се включат само родените след 1999 г. Участниците ще получат стартови номера преди състезанието в магазин MAXSPORT, (гр. София, бул. България № 81, от 27. 09. 2014 г.  до 3.10.2014 г. от понеделник до събота между 10.00 и 20.00 ч., а в неделя между 10.00- 18.00 ч.).  Номера ще се раздават и в магазин SPORTBOX (гр. София, бул. Симеоновско шосе №11, от 27.9 2014 г до 3.10.2014 г. всеки ден 10.00 – 20.00 ч.).
Ако не успеете да се запишете до старта на състезанието, не се притеснявайте. За дистанцията 3 км., стартови номера ще може да получите и направо в хижа Алеко в деня на старта. Важно условие е участниците да бъдат придружавани от родител или настойник!

За дистанцията от 17 кв. участниците ще бъдат разделени на няколко групи:
Мъже 20 (родени между 1999г. – 1994 г.)
Жени 20 (родени между 1999 г. – 1994 г.)
Мъже 40 (родени между 1963 г. – 1974 г.)
Жени 40 (родени преди 1975 г.)
Мъже 50 (родени преди 1965 г.)

Програма:
4. 10. 2014 г.
8:30 – 9:15 ч. – Получаване на състезателните номера за дистанцията 17 км
на старта в Бояна и подписване на декларация за освобождаване от отговорност на организаторите;
10:00 ч. Старт 17 км, от Боянско ханче;
11:00ч. Старт 3км, х. Алеко;
13:00ч. Награждаване на призьорите на х.Алеко. Купон с участието на D2 с водещ Део, както и DJ ELIAN.

Участниците, които ще се състезават в 17-километровото предизвикателство, трябва да минат през Боянското ханче (770м Н.В.) -Бялата вода – Златните мостове – х. Момина скала – х.Тинтява- Платото – х.Алеко (1840м Н.В.).

По-малките (които ще  тичат 3 км.) ще минат през х. Алеко- Платото-Голи връх–х.Алеко.

Трасето ще бъде маркирано с полиетиленови ленти, маркиривъчен спрей и табели. Ще има 2 специално обособени подкрепителни пункта – на Витошкия Дендрариум (6,2 км, 1230м Н.В) и на х.Тинтява (11 км,1500 м Н.В), където участниците ще могат да хапнат плодове, да изпият чаша вода и да се подкрепят с лека закуска.

Победителите от 3-километровата дистанция ще бъдат първите 3-ма, отделно за момичета и момчета. Класирането за по-дългата 17-километрова дистанция ще е индивидуално по реда на финиширане по възрастови групи и пол.

Разбира се, за победителите ще има и награди. По-малките ще получат медали и много подаръци.

Организаторите от “Витоша ски” са приготвили много апетитни награди за по-големите, които ще се състезават в 17-километровата дистанция. Ще има медали за призьорите във възрастовите групи. Купи на победителите при мъже и жени. Томбола с часовник SUUNTO, телефони за всички, завършили на първо място, както и други предметни и парични стимули.
А всички успешно завършили, една от двете дистанции, ще се приберат у дома със сувенирна тениска.

За улесление на участниците от 3-километровата дистанция е организиран транспорт с кабинковия лифт „Симеоново- Алеко”. За да го ползвате обаче, трябва да представите стартов номер на участника.

Всички, които искат да участват, трябва да изпратят трите си имена, точна дата на раждане и телефон за обратна връзка до 3 октомври 2013 г. на office@marathon.bg

В инициативата ще вземат участие известни спортисти, сред които Стефка Костадинова, Александра Жекова, Мария Гроздева, Мирела Демирева, както и артистите Башар Рахал и Биляна Петринска.

Генерален спонсор на събитието е GENERALI, а към застрахователното дружество се присъединяват с подкрепа и Master card България, Fibank, Maxsport, Mtel,Devin, Tommi.